FIDE „Grand Prix 2019” šaha čempionātā tiek aicināti brīvprātīgie

Šā gada jūlijā Latvijā risināsies svarīgs notikums – FIDE „Grand Prix 2019” šaha čempionāta otrā kārta. Rīdziniekus: studentus un vecāko klašu skolēnus Latvijas Šaha federācija aicina iesaistīties šajā turnīrā kā brīvprātīgos. Jauniešiem tā ir unikāla iespēja, kur var iegūt neatkārtojamu pieredzi, piedaloties vērienīga līmeņa notikumā starptautiskajā profesionāļu komandā.

FIDE „Grand Prix 2019” (Starptautiskās Šaha federācijas) otrais posms notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no 12. līdz 14. jūlijam. Rīgas posms turpina divu gadu čempionāta ciklu, tas pulcinās galvaspilsētā 16 labākos šaha spēlētājus no 22 Grand Prix cikla dalībniekiem. Pasākuma organizētājs – ekskluzīvais FIDE partneris – kompānija World Chess garantē šogad palielinātu publikas interesi par sacensībām un kaislību vilni sportistu vidū, pateicoties turnīra jaunajam formātam.

Šahs ir viens no masveidīgākajiem un izslavētākajiem sporta veidiem, ar to aizraujas simtiem miljonu cilvēku visā pasaulē. Grand Prix piesaista milzīgu preses, biznesmeņu, diplomātisko aprindu un šaha cienītāju uzmanību.

Tik svarīga sporta pasākuma sarīkošana pozitīvi ietekmēs pilsētas starptautisko imidžu. Savukārt, Rīga ir pazīstama ar savām senām šaha tradīcijām, Rīga ir astotā Pasaules šaha čempiona Mihaila Tāla dzimtā pilsēta.

Mūsdienās neviens nozīmīga mēroga sporta pasākums neiztiek bez brīvprātīgo efektīvas darbības. Viņu ieguldījums ir nozīmīgs: brīvprātīgo komanda palīdz risināt organizatoriskos jautājumus, radīt pasākumā neaizmirstamu atmosfēru, atklāt pieņemošās puses imidžu, tāpat arī uzturēt nepieciešamo garastāvokli un radīt svētku sajūtu viesiem un skatītājiem.

Brīvprātīgo darbībā tiek aicināti piedalīties aktīvi un ambiciozi studenti un vecāko klašu skolēni. Lai starptautiskajā vidē varētu komunicēties, nepieciešamas angļu valodas zināšanas.

Brīvprātīgo programmas priekšrocību vidū var minēt iespēju iedziļināties prestīža notikuma organizēšanas procesā šaha sporta sacensību sfērā, nopelnīt oficiālu ieteikuma vēstuli un pateicību no orgkomitejas, un arī produkciju ar turnīra zīmolu.

Brīvprātīgo darbības veidos ietilpst: darbs ar orgkomitejas un FIDE pārstāvjiem laukumā, darbs ar spēlētājiem un arbitriem, apkalpošana uzņemšanas zonā, informācijas atbalsts, VIP zonas menedžments, transfēru koordinācija un daudz kas cits. Vēlams, lai brīvprātīgais 4-13 dienas no plkst. 13:00 līdz 21:00 pilnībā piedalītos pasākumā. 21. jūlijs – izejamā diena.

Pieteikumus pieņem līdz 1. jūnijam (ieskaitot) pa e-pastu: grand.prix.riga@gmail.com Jāiesniedz šādas ziņas: pretendenta vecums, jānorāda skola/augstskola, iepriekšējā darba pieredze par brīvprātīgo (ja tāda ir) un īss apraksts brīvā formā, kāpēc ir vēlēšanās piedalīties brīvprātīgo programmā. CV – nav obligāti, bet vēlams.

Līdz 10. jūnijam paredzēts apstiprināt brīvprātīgo programmas galīgo sastāvu.               

Publicējis: biedrība "LATVIJAS ŠAHA FEDERĀCIJA"
LETA PR service relīžu publicēšanas rīkā tiešsaistes režīmā uzņēmumi, iestādes un organizācijas publicē savus preses paziņojumus un informāciju par plānotajiem notikumiem. Par publicēto saturu ir atbildīgi preses relīzes autori.
2019-05-23 13:37
Sports, Kultūra un izklaide, Izglītība un zinātne
Facebook
atpakaļ